Warszawski RDW - zrobiliśmy rewolucję

2 maja 2025

Alleluja! Tydzień po zmartwychwstaniu w niedzielę miłosierdzia w Laskach odbył się rejonowy Dzień Wspólnoty dla rejonów Jelonki i Kampinos.

Rewolucyjnie udało nam się go odświeżyć. We współpracy z młodzieżówką z sąsiedniej Parafii św. Łukasza na spotkaniach Diakonii Jedności udało nam się zaplanować, przy zgodzie Domowego Kościoła, nowe aktywności, które pozwoliły "odsztywnić" plan, który wydawał się mało atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. 

Oprócz rodzin Domowego Kościoła na Dzień Wspólnoty przyjechała również młodzież oazowa ze wspólnot z parafii św. Łukasza i Matki Bożej Królowej Aniołów oraz Dzieci Boże z okolicznych wspólnot. Rozpoczęliśmy to wydarzenie od zawiązania wspólnoty, podczas którego moderatorzy oazy z parafii św. Łukasza odczytali intencje, z którymi przyjechaliśmy na ten Dzień.

Po modlitwie odbyła się gra terenowa przygotowana przez Oazę Bemowską z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów. Po serii zadań związanych z wysiłkiem zarówno fizycznym jak i umysłowym udaliśmy się na konferencję prowadzone w 3 grupach. Konferencje dla Domowego Kościoła prowadził ks. Marek Traczyk, dla młodzieży konferencję prowadziła s. Monika Kubiszyn, zaś Dzieci Boże w tym czasie miały swoje oddzielne spotkanie.

O 15:00 odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej rozeszliśmy się na spotkania w grupach.

Kulminacyjnym punktem naszego Rejonowego Dnia Wspólnoty była oczywiście msza święta, która odbyła się o 16:30, a podczas której nastąpił obrzęd przyjęcia małżeństw po pilotażu do Domowego Kościoła.

Po mszy odbyła się agapa, którą rozpoczęliśmy od poloneza, który ruszył z pod kościoła i zakończył się w miejscu, gdzie już czekało na nas jedzenie i grill i inne atrakcje ruchowe. Był to cudowny czas modlitwy, zabawy, tańca, rozmów i spotkania zarówno ze słowem jak i ze świadectwem. Oby owoce tego dnia były jak najlepsze

Podobne wpisy