Wyjazdy

Wyjazdy Inną propozycją
Pobrane z http://slonecznatoskania.pl

Choć podstawą funkcjonowania wspólnot oazowych są regularne spotkania na terenie parafii, ich członkowie często biorą udział także w różnego rodzaju wyjazdach. Warto spróbować tej formy spędzania czasu. Zwykle mogą w nich uczestniczyć także osoby spoza wspólnoty- dla jednych z nich jest to niezapomniane doświadczenie duchowe, dla innych także początek przygody z oazą. Najczęstszą formą spotkań wyjazdowych są różnego rodzaju rekolekcje.

Wyjazdy Najczęstszą formą spotkań
Pobrane z http://c2.staticflickr.com

Ich różnorodność jest bardzo duża, więc z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać. Program rekolekcji powołaniowych nastawiony jest na tematykę wyboru kapłaństwa lub życia zakonnego. Zwykle wyjazdy tego rodzaju są podzielone ze względu na płeć, a ich plan obejmuje wykłady, pogadanki i modlitwy mające ułatwić rozpoznanie powołania. Rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych zwracają uwagę na wartości, jakimi powinna kierować się chrześcijańska rodzina. Są dobrym pomysłem na spędzenie czasu z ukochaną osobą. Rekolekcje dla młodzieży mają bardzo bogatą tematykę, zwykle łączą w sobie dużo zabaw i radości. To dobra propozycja na spędzenie choć części letnich wakacji lub ferii zimowych. Organizowane są także rekolekcje dla całych rodzin, dla dzieci, ludzi chorych oraz osób zmagających się z nałogami.

Inną propozycją są pielgrzymki, zarówno piesze jak i wyjazdowe. Łączą w sobie modlitwę i kontemplację ze zwiedzaniem ciekawych miejsc, mogą ubogacić nas nie tylko duchowo, ale także kulturowo i poszerzyć naszą wiedzę o otaczającym nas świecie. Stanowią też świetna okazję, by poznać nowych ludzi. Wśród szerokiej gamy oazowych wyjazdów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Artykuł dzięki: